line

Підготовка військового до зими. Що має бути у захисника?

Бушлат зимовий піксель всередині

Від самого початку війни кожен українець сподівався, що вона має ось-ось закінчитись. Але, на жаль, війна продовжується й досі, тому готуватись до приходу зими нам доведеться в умовах воєнного часу. Особливу увагу слід звертати на підготовку до холодів військових. Для того, щоб ведення бойових дій залишалось ефективним й взимку, нашим захисникам необхідно мати теплий, зносостійкий й зручний одяг. До обов’язкового комплекту екіпіровки входять не тільки куртки та бушлати, а й достатньо велика кількість різноманітних дрібниць.

Одяг

Під час виконання бойових завдань та на відпочинку військовий не повинен витрачати час на те, щоб зігріватись за допомогою підручних засобів. З цим завданням має впоратись одяг.

В період міжсезоння найкращим варіантом, розробленим спеціально для використання в умовах зниження температури та підвищеної вологості повітря, є тактична куртка піксель. Її перевага – здатність зігрівати і, при цьому, не обмежувати рухи. Саме тому при веденні активних бойових дій багато військових використовують саме цей одяг. З приходом зими альтернативою куртці стане теплий бушлат, який під час опадів необхідно доповнювати дощовиком.

  • Фліска

Цей предмет гардеробу прийшовся до душі військовим відразу після його появи. Головною перевагою фліски вони називають поєднання високих теплоізоляційних властивостей з легкістю та приємними тактильними відчуттями. Восени фліска може використовуватись в якості верхнього одягу, взимку її вдягають під куртку чи бушлат.

  • Термобілизна

Цей зручний та функціональний варіант спідньої білизни, завдання якої полягає в регулюванні термічного балансу шкіри завдяки здатності вбирати вологу та виводити її назовні. Для виготовлення термобілизни використовуються сучасні синтетичні тканини. До їх переваг відносять незначну вагу, швидке висихання та зберігання форми під час всього терміну використання.

Головні убори

Базовим варіантом головного убору сучасного військового залишається шапка з флісовою підкладкою. На додаток до неї в гардеробі захисника можуть бути ще дві важливі речі – балаклава або баф. Завдання першої полягає в захисті майже всього обличчя, за винятком очей, від морозу та зустрічного вітру. При використанні під час виконання бойових завдань балаклава виконує й інші функції. Так вона запобігає ідентифікації особи військового, вбирає піт, виконує роль підшоломника. Баф – це зменшений варіант балаклави, який захищає тільки шию та нижню частину обличчя.

Взуття та інше  

Однією з найважливіших складових військової амуніції залишається взуття. Для зимового періоду краще обирати берці, виготовлені з дотриманням армійських вимог. Найкращим рішенням можна назвати придбання взуття, здатне відштовхувати вологу, зберігати тепло, захищати ногу від механічних пошкоджень. Модель повинна мати підносок та захисний задник з термопласту, вставку з гігроскопічними властивостями та зручну колодку.

Дуже важливим елементом екіпіровки військового є така непримітна, на перший погляд, деталь, як шкарпетки. Вони повинні мати достатню щільність, добре протистояти тертю та зберігати форму.

Обирати якісний тактичний одяг мають не тільки самі захисники. Приєднатись до волонтерського руху та купити його можуть як близькі та рідні воїнів, так й сторонні люди, яким не байдужа доля наших хлопців.