Виробництво тимчасово не проацює по технічним причинам. Вибачте за незручності
line

Якою має бути якісна плитоноска?

Плитоноска Піксель ЗСУ спереду

Якісна плитоноска – важливий елемент тактичного спорядження військового. В сучасному війську використовується багато видів спорядження, головна мета якого полягає у забезпеченні захисту військовослужбовців у бойових умовах. Залишитись живими та неушкодженими, бійцям допомагають шоломи, бронежилети і, звичайно, така цікава річ, як плитоноска. Цей елемент екіпіровки військовослужбовців та всіх тих, хто змушений працювати на небезпечних територіях, відрізняється багатофункціональністю та досить великим переліком інших переваг. Які вони? Розповідають експерти.

Що таке плитоноска?

По-перше, з’ясуймо, що таке плитоноска, та чим вона відрізняється від бронежилета. Отже, плитоноска – це вид захисного спорядження, до якого інтегруються захисні плити. Відразу застережемо, цей різновид спорядження не гарантує високий рівень захисту, адже прикриває лише невелику ділянку тіла безпосередньо під плитами. Перевага плитоноски – поєднання захисних функцій й практичності, завдяки якій амуніцію можна використовувати для переміщення багатьох важливих для бійця предметів. Конструкція плитоносок має враховувати особливості їх використання, гарантувати комфорт та певний рівень безпеки.

  • Майже вся існуюча сучасна екіпіровка має універсальний розмір. Під індивідуальні габарити власника захисне спорядження коригується за допомогою системи липучок та строп.
  • Функціональність потрібна не тільки передній та задній, а й боковим поверхням плитоноски, тому найкращим варіантом залишаються моделі, камербанди яких оснащені системою MOLLE.
  • Дійсно якісна плитоноска повинна мати систему «швидкого скидання». Завдяки всього одному руху екіпіровка легко знімається, забезпечуючи вільний доступ до тіла для медиків у разі поранення бійця.
  • Навіть досить легкі плити створюють значне навантаження на екіпіровку, тому для підтримання їх в плитоносці при розміщенні знизу потрібна наявність міцних та широких липучок.

Крім того, при виборі якісної плитоноски краще віддати перевагу моделі з внутрішніми демпферами. Мета їх використання полягає у забезпеченні додаткового захисту та вентиляції. Для кого плитоноска стане оптимальним варіантом тактичного спорядження? Скоріш за все, її потрібно обирати бійцям, для яких найголовнішим чинником залишається мобільність, адже така екіпіровка не обмежує рухів та не створює додаткових навантажень.

З чого виготовляють плитоноски?

Матеріали для виготовлення екіпіровки цієї категорії можна поділити на дві групи: ті, що використовуються для пошиття плитоноски, та ті, які служать для виготовлення плит.

  • Матеріали для плитоносок

Для виготовлення якісної амуніції використовуються спеціальні матеріали, які гарантують високий ступінь захисту від зовнішнього впливу. До них належить нейлонове волокно CORDURA з поліуретановим покриттям та водовідштовхувальною пропиткою. Щільність тканини становить 1000 DEN. Завдяки цьому матеріал має високу стійкість до механічних впливів. Демпфери виготовляються з використанням сітки Airmesh 3D, а фурнітура – з поліаміду, до переваг якого належать міцність, практичність та стійкість до впливу високих температур.    

  • Матеріали для плит

Для виготовлення плит використовуються матеріали декількох видів. Серед них є, як традиційні, так і досить незвичні. До першої категорії належать бойові броні з металу Armox 500/600T та промислової сталі, до другої – моделі НВМПЕ та керамічні плити з демпфером із параараміду. За класифікацією плити поділяються на моделі Stand Alone (SA), які можна використовувати без додаткового захисту, та IN CONJUNCTION WITH (ICW), які треба поєднувати з плитами вищого рівня. Додатково увагу слід звернути на наявність захисту краю керамічних плит. І на останок хотілось би додати – якою б якісною не була плитоноска або бронежилет, не слід покладатися лише на них. Пам’ятайте, що вижити у надскладних умовах можна тільки завдяки союзу тверезого розуму, обережності та сучасного тактичного спорядження.