line

Зимовий тактичний одяг: куртка чи бушлат? Як обрати

Куртка тактична осіння водостійка тепла Піксель

Зимовий тактичний одяг в армії Радянського Союзу був дуже низької якості. Увага комфорту спецодягу військових майже не приділялась. Та й навіщо, адже солдат там ніколи не сприймався, як особистість або цінна бойова одиниця. В країнах НАТО ставлення до цього завжди було іншим. В розвинених державах фахівці розробляли для військових дійсно якісний зимовий тактичний одяг, який допомагав виконувати складні завдання. Після початку російської агресії поняття тактичного одягу увійшло й у середовище сучасної української армії. Так в гардеробі військових з’явились зручні куртки та бушлати у кольорах Піксель, моделі яких дещо відрізняються одне від одного.

Що таке тактична куртка військового?

При розробці сучасної тактичної куртки використовувався досвід не тільки фахівців в області пошиття спецодягу, а й самих військових. Захисники, які входили до складу бойових підрозділів, вносили свої пропозиції та зробили зауваження, кожне з яких було опрацьоване та враховане виробництвом. Завдяки ретельній роботі, куртка отримала широкий спектр переваг, знайшла своїх прихильників та зайняла почесне місце в гардеробі військових. Як і у будь-якого іншого типу екіпіровки, у тактичної куртки є характерні риси. Саме вони обумовили особливості її використання.

  • Тактична куртка досить легка, тому найкращим чином підходить для міжсезоння.
  • Вона гарантує чудовий захист від дощу, адже при її пошитті використовується Плащова тканина – матеріал з водовідштовхувальними властивостями.
  • Модель не сковує рухів, тому її краще використовувати під час ведення активних тактичних дій.

Попри легкість, куртка гарантує досить високий рівень термозахисту. В цьому їй допомагає утеплення на основі флісу, зручний комір «стійка» та резинка на рукавах, які запобігають потраплянню холодного повітря під одяг.

Коли потрібно вдягати бушлат?

Бушлат – варіант одягу, з яким у військових минулого сторіччя пов’язані неприємні спогади. Цей предмет гардеробу завжди був досить важким та майже не залишав можливостей для руху. Сучасний бушлат мало чим нагадує свого попередника. Для його пошиття виробники використовують такнину Грета з утепленям на основі синтепону та флісу. Вони розробляють зручну конструкцію, вигадують нові засоби захисту від дощу, вітру та низьких температур. Серед особливостей бушлатів слід зазначити наступне.

  • Завдяки товстішому, ніж у курток, шару наповнювача бушлати гарантують кращу теплоізоляцію в холодну погоду.
  • Конструкція моделі більш громіздка, тому найчастіше такий одяг військові використовують під час несення чергування та на відпочинку.
  • В умовах військових розташувань та на позиціях для покращення захисту від снігу та дощу бушлат рекомендовано надягати разом з дощовиком.

Насправді з’ясувати, що краще – бушлат чи куртка, неможливо, адже ці моделі верхнього одягу мають різні властивості й виконують різні завдання. Саме тому в гардеробі військового повинні бути присутніми обидва варіанти одягу. При виборі верхнього одягу перевагу слід віддавати моделям з якісних сучасних тканин, виготовленим з дотриманням правил виробництва тактичного спорядження. Найкращий варіант – куртки та бушлати українського бренду «Uї», фахівці якого виготовляють одяг, що береже наших захисників.